Wycieczka do JRG PSP w Andrychowie


2024-04-19

19. kwietnia czerwca dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Andrychowie. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy.Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru,ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego.                  

Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze-przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie.Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Dużą atrakcją dla dzieci było przejście przez specjalny zadymiony pokój - symulujący pożar.  Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego oraz strącanie pachołków wodą. przy pomocy Pana Strażaka.  Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną ,a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.

   Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

               Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.